Fethiye ~ Ölüdeniz
» REKLAMLAR
» BÖLGELER
Fethiye
Ölüdeniz
Göcek
Dalyan
Marmaris
Datça
Bodrum
Patara
Kaş
» GEZİ YERLERİ
DM Residence
Fethiye'de yasam
Dalyan
Hotel Grand Vizon
Club & Hotel Letoonia, Fethiye
Azka Otel Bodrum
Aqua Park Hotel
Balkaya Hotel
Telmessos Antik Kenti, Fethiye
Green Forest Hotel
Kaputaş plajı
Kalkan'dan Kaş istikametine giderken hiç ummadığınız bir yerde karşınıza çıkar Kaputaş plajı, türkuaz mavisi denizi, altın sarısı kumsalı ile zannedersiniz ki okyanusta bir ada, ama değil orası Kaputaş plajı.

Kaş'ın hatta Antalya'nın en güzel plajlardan birisi olan Kaputaş plajını okyanus adalarından ayıran en büyük fark bir palmiye ağacının olmaması. Plajın kıyısında bir yerde palmiye ağacı olsa zannedersiniz ki okyanusta bir adadasınız.

Hiç beklemeden aracınızı yolun sağına çekip koşmak istersiniz Akdeniz'in muhteşem sularına.  Tertemiz berrak suyu, bembeyaz kumsalı ile Kaputaş plajı muhteşem bir güzelliğe sahip.

Plajda yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı kendiniz getirmeniz gerekli çünkü plajda restoran kaffe tarzı hiçbir şey yok hatta şezlong şemsiye kiralama imkanı da yok çünkü Kaputaş plajı hala bakir, hala el değmemiş ve hala muhteşem ötesi güzel.

Kaputaş Plajına nasıl gidilir?Kaputaş plajına ulaşmak için bir dizi merdiven inmeniz gerekiyor yada dönerken aynı basamakları tekrar çıkmak.  Biraz zahmetli gibi gelebilir ama plaja indiğiniz zaman bu kadar zahmete dediğini göreceksiniz

Kaputaş Plajı'nda konaklama imkanı yok kamp yapmak için alanda yok en yakın konaklama tesisleri Kaş merkezinde veya Kalkan'da var zaten Kaputaş plajı Kaş ve Kalkan'ın tam ortasında bulunuyor.

Kaş merkez den kalkan günübirlik teknelerle Kaputaş plajına gelebilir hatta hemen yanında bulunan Mavi mağarayı da görebilirsiniz.

Kaputaş plajı aslında kanyon ağzı plajı, zamanla dağlardan gelen yağmur ve sel sularının oluşturduğu bir kumsal.

Kaputaş Plajı'na Fethiye'den gelecekler için Fethiye Kaş karayolunu kullanmaları yeterli olacaktır.  Kalkan'ı 7-8 kilometre geçtikten sonra Kaputaş plajı tüm güzelliğiyle karşınıza çıkacaktır

Kategori: Kaş
Tags:
15 Temmuz 2013 13:57:20 tarihinde " " tarafından eklenen "" makalemiz 1202 kişi tarafından okundu.

© 2008 - 2014 Fethiyede.com
Anasayfa | Gizlilik | Sitemap | Fethiye otelleri
Fethiyede.com web sitesinde yer alan tüm makale ve görseller Fethiyede.com editörleri tarafınızdan özenle hazırlanmaktadır. Fethiyede.com yönetiminden yazılı izin alınmadan kısmen dahi olsa kullanılması, başka bir web sitesinde yayınlanması kesinlikle yasaktır.